DİJİTAL KÜLTÜREL MİRAS TURİZM DÜNYASINA DALIN VE BU MEGA TRENDE NASIL KATILABİLECEĞİNİZİ GÖRÜN!

INSITES Kitlesel Açık Çevrimiçi Kurs kapsamında, dijital kültürel miras turizmi alanındaki bilginizi genişletecek, bu sektörden yenilikçi ve heyecan verici yollarla nasıl yararlanabileceğinizi öğrenecek ve bu sektörde Avrupa’da.kültürel miras turizmini büyütmek için dijital teknolojinin güçlü potansiyelini keşfedeceksiniz.

HEDEF KİTLENİZİN İLGİSİNİ ÇEKMEK

Küçük turizm işletmeleri, miras birliği grupları, bir miras alanının koruyucuları, müze sektöründeki kültürel miras uzmanları, turizm öğrencileri, iş destek organizasyonu veya bölgesel kalkınma aktörü olun, bu kursta isabetli olacak bir şeyler var. Ne için bekliyorsun? Şimdi başlayın!

ÇEVRİMİÇİ KURSA BUGÜN BAŞLAYIN

Neredeyse her yaş grubunun yaşamına nüfuz eden hızla gelişen dijital dünyayla birlikte, kültürel mirasın gelişimine yönelik yenilikçi yaklaşımlar için dijital teknoloji eğitimi hiç bu kadar hayati olmamıştı. İster emanetçi, ister tarihçi, site yöneticisi veya turizm işletmesi olun, bu kurs, pazarlama, iş geliştirme ve sizi oyunun zirvesine çıkaran dijital teknolojileri ve metodolojileri entegre etme konularında yeni ve yenilikçi yollar keşfetmenize yardımcı olacaktır! Çevrimiçi öğrenmeye yenilikçi, esnek ve küçük bir yaklaşım kullanarak sizi doğru yöne yönlendireceğiz.

DERS TANIMI

Bu esnek çevrimiçi öğrenme kursu, Avrupa genelinde dijital kültürel miras turizmi hakkında yenilikçi öğrenme materyalleri sağlamayı amaçlamaktadır. Miras sektöründeki dijital sürükleyici deneyimler ve bunların nasıl geliştirileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kültürel miras koruyucularına yöneliktir. Küçük boyutlu modüller, ek öğrenme materyalleri, videolar ve vaka çalışmaları kullanarak, öğrenmeyi sevdiğiniz bir şey bulacağınızı umuyoruz!

ÖĞRENİM ÇIKTILARI

 • Öğrenicilere, kursun geri kalanında geliştirebilecekleri sürükleyici deneyimler ve kültür turizmi izleyicileri hakkında bir genel bakış sunulur.
 • Kültürel miras hedef kitlelerindeki değişiklikleri keşfedin, sektörlerindeki temel alanları ve dijitalleşme potansiyelini anlayın.
 • Kültürel miras kuruluşlarının dijital değişimi uygularken karşılaştıkları tipik engelleri analiz edin ve dijital inovasyon yolunda başlamanıza yardımcı olabilecek bazı potansiyel çözümler sunun.
 • Hem teknolojik hem de yaratıcı, sürükleyici turizm deneyimlerinin ana yapı taşlarını keşfedin. Onlara kendi deneyimlerini oluşturma yolunu gösterecek araçlar ve alıştırmalarla desteklenirler.
 • Kültürel miras turizmi izleyicilerinin, özellikle de genç izleyicilerin özelliklerini ana hatlarıyla belirtir.
 • Kendi müşterilerini daha derin bir düzeyde anlamak ve onlarla etkileşime geçmek için araçları keşfedin.
 • Dijital pazarlamanın, dijital hikaye anlatımına ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik pazarlamasına verilen önemi anlayın. Etkili bir dijital hikaye anlatımı yaklaşımının, medya analizinin ve medya stratejisinin nasıl geliştirileceğini açıklar.
 • Dijital kültürel miras projesi için işbirlikçilerin kilit kategorilerini ve dijital kültürel deneyimler geliştirirken göz önünde bulundurulması gereken ana hususları, ortaklık tasarlamada dört kritik adımla analiz edin.
 • Öğrenenlerin öğrendiklerini temel alarak kapsamlı kültürel turizm deneyimlerini tasarlamaları ve eyleme geçirilebilir hale getirmeleri için bir şablon kaynak içeren bir “Dijital Kültürel Miras Kapsamlı Eylem Planı” oluşturmak için pratik alıştırmalardan yararlanın.
 • İzleyin ve Dinleyin- sadece bu sektörü daha iyi anlamanıza değil, aynı zamanda ayak parmaklarınızı daldırmak için ilham almanıza yardımcı olacak videolara ve podcast’lere gözlerinizi ve kulaklarınızı açın.
 • Kısa sınavlarımızla öğrenmenizi değerlendirin ve öğrenme yolculuğunuzdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayın.

İYI ŞANLAR

Course Content

Expand All